MirJJana

Posts : 204
Join date : 2010-09-09

Euroliga 2010/2011 Empty
PostSubject: Euroliga 2010/2011   Euroliga 2010/2011 EmptySun Nov 14, 2010 8:06 am

Pocinje nova sezona EL... Pisite o svim klubovima
Back to top Go down
MirJJana
Admin
MirJJana

Posts : 204

PostSubject: Re: Euroliga 2010/2011   Euroliga 2010/2011 EmptySun Nov 14, 2010 8:07 am

VATERPOLO (EL): Partizan izbegao debakl!

Teško je objasniti šta se dogodilo igračima Partizana u Zagrebu. Poraz od Mladosti na otvaranju nove sezone Evrolige, posle očajne igre u prvom poluvremenu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Loše, očajno! To su reči koje opisuju igru vaterpolista Partizana tokom tri četvrtine meča u Zagrebu u derbiju 1. kola Evrolige.

Mladost je sa Vanjom Udovičićem pobedila srpskog šampiona - 10:8 (5:1, 2:1, 3:4, 0:2) i najavila visoke domete ove sezone. Partizan, pak, mora da popravi sve elemente igre ako misli da ostvari prioritetni cilj a to je plasman na završni turnir Evrolige.

Jeste da ova utakmica ne odlučuje mnogo, odnosno ne presuđuje o plasmanu u drugu fazu, ali od Partizana se ne očekuje da gubi od neke ekipe čak sa 1:7!

Mora se reći - sjajna igra Mladosti, pogotovo u prve dve četvrtine. Ali i vrlo loša igra Partizana, koja se popravila u drugom poluvremenu. Gotovo je nestvarno izgledala slika na semaforu na bazenu kraj Save posle prve četvrtine - 5:1, ili posle druge - 7:2.

Partizan je uspeo da od -6 (1:7), dođe do 8:10, imao napad i za 9:10, ali se Mladost odbranila. Eh, da je srpski šampion igrao veći deo meča kao u poslednjoj četvrtini...

Mladost je odlično otvorila utakmicu, povela 2:0, da bi Vladimir Vujasinović smanio na 2:1. Od tog trenutka zagrebački "žapci" su mleli crno-bele.

Uz to, razbranio se golman hrvatske reprezentacije Josip Pavić, Partizan je užasno igrao u napadu, posebno u situacijama sa igračem više (pogađali prečke, stative, ispadala im lopta, poklanjali je protivniku...), a onda se domaćin radovao i prvom golu Vanje Udovičića u Evroligi i prvi protiv Partizana i to iz kontre.

Mladost je održavala četiri, pet golova prednosti i u trećoj četvrtini, da bi Beograđani uspeli nekako da se primaknu na -3 (6:9), ali ne i da ozbiljnije ugroze vođstvo domaćina, jer je Antonio Petković vrlo brzo vratio četiri gola viška.

Iz potpuno izgubljene situacije pred poslednju četvrtinu (6:10), Partizan je došao u poziciju da ugrozi pobedu domaćina! Imao je dva, tri napada za potpuni priključak. Uvukao se strah u redove domaćina, ali crno-beli nisu uspeli da realizuju najpre napad sa igračem više, a potom i šut Prlainovića odlazi pored gola...

Partizan je imao sasvim dobro suđenje u Zagrebu, možda i najbolje u gostujućem bazenu u poslednjih nekoliko sezona, ali ni to nije vredelo. Odbrana je bila loša, napad još lošiji. Da bi se pobedila i neka slabija ekipa, a kamoli Mladost potrebno je dati više od šest golova iz čak 17 napada sa igračem više(!).

Trener Mladosti Emil Nikolić rekao je da je ostvarena vredna pobeda nad velikim rivalom.

"Odlično smo krenuli, imali dobar uvod i normalno je da dođe do pada u igri. Pobediti Partizan sa dva gola razlike je odlično. Napravili smo prvi korak ka plasmanu među osam najboljih. Vredna pobeda, svaka čast igračima. Zasluženo", rekao je Nikolić.

MLADOST: Petar Muslim, Ivan Buljubašić i Antonio Petković po 2, Boris Letica, Vanja Udovičić, Duje Žiković i Luka Lončar po jedan.

PARTIZAN: Vladimir Vujasinović i Nikola Rađen po 2, Stefan Mitrović, Andrija Prlainović, Miloš Ćuk i Aleksandar Radović po jedan.

IGRAČ VIŠE: Mladost 7/12; Partizan 6/17.

U drugom meču Grupe C u subotu Barselona je dobila Olimpijakos 10:8 (2:3, 2:3, 2:1, 4:1).

VATERPOLO: Častan poraz Voše u Budvi

Vojvodina, očekivano, poražena u Budvi 7:9. U narednom kolu u Novi Sad dolazi Pro Reko. Pobede Barselonete i Barselone. Strašni Pro Reko!

Vaterpolisti Vojvodine ove godine će učiti u Evroligi i sticati neophodno iskustvo. Mladi tim Dejana Stanojevića krenuo je, očekivanim porazom, drugu godinu igranja u najjačem evropskom klupskom takmičenju.

Budva - Vojvodina 9:7 (2:1, 4:1, 2:3, 1:2) u prvom kolu Grupe B Evrolige. Više od ovoga, a to je bilo dovoljno za dobar otpor favorizovanom domaćiunu, "lale" nisu mogle.

Posle prve četvrtine bilo je 2:1, a onda je utakmica prelomljena, kada su Budvani, koji u svojim redovima imaju čak šestiricu crnogorskih reprezentativaca i jednog Petra Trbojevića, nanizali tri gola u uvodnim minutima druge četvrtine za vođstvo od 5:1.

Predrag Jokić je dao tri gola za Budvu, isto koliko i veliki talenat srpskog vaterpola Srđan Vuksanović za Vojvodinu.

U narednom kolu Evrolige, u Novom Sadu će biti spektakl. Dolazi šampion Evrope Pro Reko sa Filipom Filipovićem i Slobodanom Nikićem. Prilika za sve ljubitelje vaterpola da uživaju u vrhunskoj predstavi.
Jelena
Moderator
Jelena

Posts : 104
Age : 31

PostSubject: Re: Euroliga 2010/2011   Euroliga 2010/2011 EmptyTue Nov 30, 2010 12:58 am

Primorje - Barseloneta (20h)

Za nas su najvažnije utakmice Vojvodina - Pro Recco i Partizan - Barselona.
Utakmica Vojvodina - Pro Recco ze igra na bazenu sportsko-poslovnog centra Vojvodina sa početkom u 19h, ulaz je besplatan kao poklon navijačima za 75 rođendan vaterpolo kluba Vojvodina.
Utakmica Partizan - Barselona se igra na bazenu Banjica sa početkom u 20h, ulaznice koštaju 650 dinara za parter i 350 dinara za tribine, a sav prihod od ulaznica je namenjen Kraljevu koje je teško pogođeno nedavnim zemljotresom.
Svako ko je u mogućnosti neka ode da podrži Vojvodinu i Partizan, a za one koji nisu u mogućnosti da prisustvuju utakmicama moći će da prate na TV-u. Vojvodina - Pro Recco na Radio Televiziji Vojvodine sa početkom u 18:55, a Partizan - Barselona na Radio Televziji Srvije sa početkom u 19:55.
Poslednja al ne i najmanje bitna utakmica Olimpijakos - Mladost koja se igra od 18h.

Jelena
Moderator
Jelena

Posts : 104
Age : 31

PostSubject: Re: Euroliga 2010/2011   Euroliga 2010/2011 EmptyFri Dec 03, 2010 6:59 am

REZULTATI II KOLA I TABELA

GRUPA A:

Jadran Herceg Novi - Seged 13:10 (3:3, 5:3, 3:3, 2:1)
Vašaš - Primorac 7:6 (2:0, 1:3, 2:2, 2:1)

TABELA:
Teva Vasas Uniqa Budapest 2 1 1 0 4 (16:15)
V.K.Primorac Kotor 2 1 0 1 3 (18:14)
PVK Jadran HERCEG NOVI 2 1 0 1 3 (20:22)
Szeged Beton 2 0 1 1 1 (19:22)

GRUPA B:

Vojvodina - Pro Recco 8:15 (1:3, 3:3, 1:5, 3:4)
Spartak - Budva 6:5 (2:2, 1:1, 3:1, 0:1)

TABELA:
Ferla Pro Recco 2 2 0 0 6 (31:13)
Vaterpolo Klub BUDVA Mtel 2 1 0 1 3 (14:13)
Spartak Volgograd 2 1 0 1 3 (11:21)
VK Vojvodina NOVI SAD 2 0 0 2 0 (15:24)

GRUPA C:

Olimpijakos - Mladost 8:9 (2:1, 3:3, 2:2, 1:3)
Partizan - Barselona 6:6 (3:1, 2:2, 1:0, 0:3)

TABELA:
HAVK Mladost Zagreb 2 2 0 0 6 (19:16)
CN Barcelona 2 1 1 0 4 (16:14)
Partizan Raiffeisen BELGRADE 2 0 1 1 1 (14:16)
Oliympiacos SC 2 0 0 2 0 (16:19)

GRUPA D:

Eger - Jug 9:10 (3:4, 2:2, 1:1, 3:3)
Primorje - Barseloneta 8:6

TABELA:

JUG Croatia Osigurane 2 2 0 0 6 (22:16)
Club Natació Atlètic Barceloneta 2 1 0 1 3 (16:17)
Primorje Erste Bank Rijeka 2 1 0 1 3 (15:18)

VOJVODINA PRO RECCO

Vaterpolisti Vojvodine očekivano su poraženi u drugom kolu B grupe Evrolige od aktuelnog i višestrukog prvaka Evrope ekipe Pro Reka 15:8, ali su navijačima, koji su do poslednjeg mesta ispunili bazen na Spensu pripuštili pravi spektakl.
Nisu se obrukali Novosađani i nisu se uplašili drim tima iz Đenove. Ono što su obećavali pred utakmicu to su i ispunili. Krenuli su od starta maksimalno agresivno, odlično igrali u odbrani i kontrama iznenadili favorizovani Reko. Za razliku od Vojvodine Italijani su loše počeli susret, ispromašivali se i tek posle tri neiskorišćena igrača više uspeli da postignu prvi gol preko Burića. Na oduševljenje publike Vapenski je doneo izjednačenje, a onda su Zloković i Benedek odveli reko na dva razlike (3:1). Držali su se odlično mladi igrači Vojvodine i u drugoj četvrtini i u finišu čak imali nerešen rezultat od 4:4, ali onda su iskusni gosti iskoristili greške Novosađana i sa dva brza pogotka poveli sa 6:4.
Tek u trećoj deonici pokazali su Đenovljani pravu snagu i prelomili utakmicu dobivši taj deo igre sa 5:1. Trudili su se Novosađani da i dalje pariraju Italijanima, ali snažni sastav Reka predvođen raspoloženim Benedekom stekao je nedostižnu prednost od 1:5 pred poslednju deonicu, a onda u završnici sigurnom igrom mirno priveo utakmicu kraju. Na radost publike u poslednjem minutu Vojvodina je golovima Vasića i kapitena Vapenskog uspeli da smanje visoku prednsot 8:15.
Najefikasniji na utakmici bio je Benedek sa četiri pogotka, a kod Vojvodine Vapenski je dao tri. Istakli su se i golmani, naročito Tempesti, mada je i Marinković imao nekoliko odličnih odbrana.

Šef stručnog štaba Novosađana Dejan Stanojević čestitao je Pro Reku na pobedi i pohvlaio publiku što se odazvala u velikom broju.
- Pružili smo Novosađanima odličnu vaterpolo predstavu. Kao što smo i obećali pokušali smo da nateramo Reko da da svoj maksimum i da pokaže zašto je to što jeste i u tome smo u prvom delu utakmice i uspeli. U prve dve četvrtine smo odigrali na izueztno kvalitetnom nivou, ali su od treće deonice Italijani dominirali i pokazali pravu snagu. čestitam mojim momcima na borbenosti i što se nisu uplašili ovako jakog rivala. dali su svoj maksimum i nadam se da će iz utakmice u utakmicu biti sve bolji - rekao je Stanojević.

Ljubitelji sporta i vaterpola imali su priliku da posle dugo vremena u Novom Sadu vide na delu najbolji tim Evrope i sveta, italijanski Pro Reko. Koliko Novosađani cene sport i velike klubove pokazali su ispunivši gledalište bazena u Spensu do poslednjeg mesta. U Novi Sad su stigli najbolji igrači sveta, Srbi Filip Filipović i Slobodan Nikić, Crnogorci Boris Zloković i Aleksandar Ivović, Hrvat Damir Burić, Španac Giljermo Molina, Mađari Tibor Benedek, Tamaš Kašaš i Norbert Madaraš, te Italijani Stefan Tempestij, Aleks Đorđeti, Mauricio Feluga i Pjetar Filjoli.

Ali, vratimo se današnjici. Aktuelni evropski i vešestruki prvaci iz Italije očekivano su u drugom kolu B grupe Evrolige savladali ekipu Vojvodine 15:8. Ali, najmlađi tim u najelitnijem klupskom takmičenju, predvođen u bazenu kapitenom i reprezentativcom Srbije Borisom Vapenskim, a sa klupe vrsnim trnerom i pedagogom Dejanom Stanojevićem, nije se uplašio drim tima iz Đenove, već je hrabro nastojao da se suprostavi najboljim svetskim vaterpolo zvezdama. Publika je imala priliku da posmatra lepu vaterpolo predstavu i nastup čuvenog Pro Reka, koji je ulepšao dijamantni jubilej Vaterpolo kluba Vojvodina - 75 godina postojanja. Pre utakmice Vojvodina se nagradama odužila svojim privotimcima, a najvažnije su otišle u ruke kapitena Borisa Vapenskog (bronzana kapica za osvojenu bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Zagrebu) i trenera Dejana Stanojevića (zlatna kapica za osvojenu titulu na Svetskom prvenstvu u Rimu).

- Oduševljen sam posetom i navijanjem publike, jer posle slavnog odbojkaškog giganta Sislija ovo je drugi tako veliki tim koji je igrao u Novom Sadu. Drago mi je što su Novosađani kao i onda i sada znali da prepoznaju kvalitet. Nadam se da će posećenost biti takva i na naredne dve utakmice Evrolige, koje ćemo igrati u Novom Sadu sa Spartakom iz Volgograda i Budvom. Doduše, nisu to ekipe takvog renomea kao što je to Pro Reko, ali u njima nastupa dosta reprezentativaca tih zemalja - kaže šef stručnog štaba Vojvodine Dejan Stanojević.

- Igrači su se publici zahvalili tako što su pružili maksimum i tako što su u prvom delu utakmice parirali svetskim vaterpolo zvezdama. Naravno, mi ovim ne treba da se zadovoljimo, pred mojim igračima je još dosta rada i vremena kako bi u budućnosti mogli ravnopravno da se nose sa tako snažnom ekipom. Drago mi je što su igrači Reka posle meča prilazili našim igračima i čestitali im na prikazanoj igri i borbenosti. Naravno, svako drugo poređenje je izlišno, mogao bih da budem nezadovoljan što smo olako primili neke golove, ali boriti se sa takvim igračima kakve ima Reko, čitavu utakmicu bilo je jako teško. Treba parirati ekipi koja u prva tri minuta izmeni svih šest igrača, a ti ne znaš da li su bili bolji oni što su igrali, ili ovi što su ih zamenili. Utrošak energije u takvim duelima je ogroman, pa i ne čudi što su se dešavale greške kod mojih igrača. Oni su treningom i odricanjem pokazali da možemo da idemo onim putem koji smo zamislili i da tako treba da igramo u svakoj narednoj utakmici - istako je Stanojević.
MirJJana
Admin
MirJJana

Posts : 204

PostSubject: Re: Euroliga 2010/2011   Euroliga 2010/2011 EmptyTue Jun 14, 2011 7:21 am

Ovogodišnji pobjednik je VK Partizan. U finalu, crno - beli su savladali Pro Recco!